horská chata Matfyz

+420 222 539 539
Po - Pá: 8 – 22 hod., So - Ne: 9 – 22 hod
Okružní 15e, Mariánská, Jáchymov 36301
Horská chata Matfyz nabízí ubytování pro 37 osob ve třílůžkových až pětilůžkových pokojích. Velkou výhodou je blízkost čtyř vleků, které jsou v dosahu do 700 metrů od objektu. V okolí nechybí ani běžecké tratě, v létě pak cyklotrasy a naučné stezky.
Stravování je zajištěno v nekuřácké restauraci nedaleké chaty Na sluníčku, kde najdou ubytovaní i vyžití v podobě ping-pongu či šipek. Posedět je možné na venkovní terase nebo u grilu.

Parkovat mohou řidiči celoročně přímo u horské chaty nebo v garážích.

  • Internet
  • Bez stravy
  • Parkování zdarma
  • Domácí mazlíčci

horská chata Matfyz On-line rezervace

Zadejte prosím datum příjezdu a odjezdu pro zobrazení cen

Datum příjezdu
Datum odjezdu
Typ pokoje Kapacita pokoje
Třílůžkový pokoj
Čtyřlůžkový pokoj
Pětiilůžkový pokoj

Ceny ubytování můžeme zobrazit až po zadání konkrétního data příjezdu a odjezdu. Zadání můžete provést kliknutím zde.

horská chata Matfyz Pokoje

Horská chata Matfyz disponuje 9 tří až pětilůžkovými pokoji, v nichž se pohodlně vyspí až 37 hostů. Může jít o jednotlivce i skupiny osob.
Koupelny se sprchami a sociální zařízení sdílejí vždy dva až tři pokoje. Ubytovaným je k dispozici televizor a rádio.

Není problém si v objektu zapůjčit deskové hry. Samozřejmou součástí budovy je úschovna lyží a jízdních kol.

horská chata Matfyz Gastronomie

Hosté Horské chaty Matfyz se mohou stravovat po celý den v blízké chatě Na sluníčku. Ke zdejší restauraci navíc náleží sluneční terasa s grilem. Po dohodě je možné objednat polopenze, plnou penzi i jinou stravu.

Velké skupiny se mohou s provozovatelem domluvit i na stravování přímo na chatě Matfyz.

horská chata Matfyz Recepce

Čas příjezdu: od 16:00

Čas odjezdu: do 10:00

horská chata Matfyz Dostupnost

Přímo k chatě, možnost dojezdu i v zimě. Autobusová zastávka v obci -200metrů.

horská chata Matfyz Okolí

Horská chata Matfyz stojí v krásném prostředí Krušných Hor v Jáchymově na Mariánské.

Ve vzdálenosti 100 až 700 metrů od objektu jsou k dispozici 4 vleky. V okolí se nacházejí i běžecké stopy.

V letních měsících si pak přijdou na své příznivci cyklistiky, snadných i náročnějších pěších túr, objevování historických památek nebo koupání, které je možné v místním rybníku nebo v přírodních koupalištích. Lesy, kterými je chata obklopena, jsou nazývány houbařským rájem.

horská chata Matfyz Speciální akce a slevy

Na přání zajišťujeme např.: školní pobyty na zotavenou, školní lyžařské výcvikové kurzy, autobusové výlety za kulturou, poznáním, sportem či zábavou, výlety po okolí s instruktory - lyže, kola, chůze s holemi, …, výlety na koních, lovecké výlety, poslední leče, jazykové kurzy, TeamBuildingové programy, sportovní soutěže a turnaje (od malé kopané přes orientační běh a střelbu až po šachy), setkání zájmových skupin, zábavy a rauty. Pořádání hokejových a fotbalových soustředění a turnajů na blízkých hřištích a stadionech

horská chata Matfyz Další informace

V ceně nejsou zahrnuty místní poplatky 19 Kč/osobu/den. Povlečení vlastní nebo za jednorázový poplatek 50 Kč vč. DPH/osobu/pobyt.


Sportovní vyžití


Turistika - od lehkých vycházek po loukách a lesích v nejbližším okolí až po náročnější tůry po hřebenech a úbočích hor. Možno po značených stezkách i jen podle mapy.


Cykloturistika - výborné terény po značených cestách. Nenáročné trasy po relativně plochém hřebeni po trati Krušnohorské magistrály až po těžké trasy po úbočích hor. Specialitou je sjezdová trať pro horská kola i s lanovkou přímo z Klínovce, z Mariánské snadno dosažitelná.


Běžecké lyžování - z místa snadno dostupné stopy Krušnohorské magistrály. Blízký biathlonový areál s upravenými okruhy. A nebo výlety neporušeným sněhem.


Sjezdové lyžování - v místě vlek pro začátečníky a připravovaný dětský vlek přímo u chaty. Ze hřebenu nad Mariánskou (od objektů cca 700 m) vede 5 sjezdových tratí (1 černá, 3 červené a 1 dětská) se třemi vleky, umělým zasněžováním i večerním lyžováním. Po lyžování dojezd na lyžích až před chaty.


Pro děti


Vyžití na okolních loukách při sáňkování a bobování - místní přírodní „bobová dráha“ má až 600 m.


Koupání


V létě přímo v Mariánské v místním rybníku – hlavně pro děti, v novém jáchymovském Aquaparku (3 km) a v okolních přírodních koupalištích (od 6 km). Krytý bazén na Božím Daru (7 km), v Potůčkách (20 km) a Thermal v Karlových Varech (25 km). V létě i v zimě dva kryté aquaparky s termálními bazény v Německu (oba 50 km), v létě venkovní aquapark v Klášterci – 30 km.

horská chata Matfyz

Okružní 15e, Mariánská, Jáchymov
Zobrazit celou mapu